Dekorasyonda açık planlı mutfak için seçilebilecek mutfak dolapları mevcuttur. Açık tonlar açık renkli objeler ve dolaplar ile kombin edilir. Açık tonlarda seçilen halılar, perde ve masa detayları ile ahenkli bir görünüm elde edilir. Mutfak dekorasyonunda en önemli noktayı oluşturan dolap seçimi boyutu kullanım biçimi ve ton farklılıkları ile gündeme gelir. Açık tonda kullanılan mutfak dekorasyonunda dolap seçimleri de genellikle aydınlık ve ferah renklerden seçilmelidir. Aydınlık bir görünümü yansıtan parlak yüzeyler tercih edilirken, aydınlığı ifade eden ve gösteren çeşitli tonlar kullanılabilir.

Aydınlık Mutfak Dekorasyonu

Daha sade ve aydınlık mutfak dekorasyonu ile modern çapta dekorasyon kombinleri oluşturulur. Parlak yüzeyli dolap seçimlerinde aydınlık kombinleri uyan tonlar kullanılırken, daha pastel ve aydınlığı yansıtan tonlar kullanılır. Aydınlık ve açıktan onlarda seçilen mutfak dekorasyonunda ortamı boğmayacak kadar pastel tonlarda dokunuşlar yapılır. Tonlar açık renk yüzey zemini üzerine çift renklerle kombin edilir. Tezgâhlarda beyaz kullanılırken, dolap renginde modern açık tozpembe, beyaz, vizon ve mürdüm tonları ile aydınlığı ve ferahlık yansıtan çizgiler ön planda tutulur. Sade mutfak dekorasyonunda zebra stor perdelere uyumlu olarak sade ve açık renkli halılar tercih edilir. Tezgâhlarda açık tonlar kullanılarak masa ve perde uyumu yakalanır. Aydınlık kombinler için açık kovası ve tozpembe den yararlanılabilir.

Mutfak ve Dolap Seçiminde Aydınlık Yansımalar

Dekorasyonu yansıtmak adına mutfak ve dolap seçiminde aydınlık yansımalar tercih edilir. Arka plan yüzeyinde boya ve eşya seçiminde aydınlık bir arka plan kullanılarak, dolaplarda da buna uyacak şekilde mavi ve vizon yansımaları tercih edilebilir. Beyaz ve mor yansımaları çift mutfak dolabı dekorasyonu içinde kullanılabilir. Bunun yanı sıra ışıltılı ve parlak yüzeyler kullanılarak, eşyaların tonları yansıtılmalar yansıtılır. Tezgâh arası seçimlerle dolap tonuna uygun dokunuş ve manzara seçimleri kullanılarak, modernleşmekte olan dekorasyon fikirleri den yararlanılır. Dolaplarda kulp ve dolap ışıklarında açık tonlar kullanılarak, dekorasyonun aydınlığı mutfağa yansıtılır. Yansıtılan dekorasyon ayrıntıları ile açık tona uyumlu dolaplar yeni modelleri ile tercih edilirler.


Son 6 Blog Yazısı

Lake Mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?
Lake Mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?

Lake tarzı mutfak dolaplarını tercih etmelisiniz. Peki, Lake mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?

Tarih : 2.11.2017 13:45:15
Aydınlatmalar İle Güzelleştireceğiniz Mutfak Dolapları
Aydınlatmalar İle Güzelleştireceğiniz Mutfak Dolapları

Bu sebeple aydınlatmalar ile güzelleştireceğiniz mutfak dolapları içerisinde zevkinize...

Tarih : 2.11.2017 13:34:59
Amerikan Mutfak İçin Mutfak Dolap Modelleri
Amerikan Mutfak İçin Mutfak Dolap Modelleri

Amerikan mutfak dolap modelleri aynı zamanda yaşam alanı olan mutfaklarda en kritik konu.

Tarih : 2.11.2017 13:15:18
Mutfak Dolaplarının Dekorasyondaki Yeri
Mutfak Dolaplarının Dekorasyondaki Yeri

Yani mutfak dolaplarının dekorasyondaki yeri oldukça önemlidir. Özellikle küçük olan mutfaklarda mutfak dolabı sayesinde...

Tarih : 2.11.2017 13:10:09
Büyük Mutfaklar İçin Mutfak Dolap Modelleri
Büyük Mutfaklar İçin Mutfak Dolap Modelleri

Büyük mutfaklar için mutfak dolap modelleri, alan kısıtlaması olmamasından dolayı daha çok dolap barındıran modellerdir.

Tarih : 26.10.2017 16:33:55
Yeşil Mutfak Dolabı Modelleri
Yeşil Mutfak Dolabı Modelleri

Yeşil mutfak dolapları modelleri dizaynını açık renklerle dilediğiniz şekilde tatbik edebilirsiniz. Su yeşili mutfak dolabı modelleri...

Tarih : 23.10.2017 14:28:39

SON GÜNCELLEME TARİHİ : 11.08.2017 17:58:47
BU ÜRÜNÜ 229 KİŞİ İNCELEDİ