Ev dekorasyonunda en çok kullanılan renklerden birisi beyaz renktir. Beyaz renk hiç modası geçmeyen asil ve şık bir renktir. Saflığın, temizliğin ve hafifliğin simgesidir. Beyaz rengin hakim olduğu bir evde yaşamak insana huzur verir, dinlendirir ve mutluluk verir. Mutfaklarda beyaz renk tercih edilmesindeki sebeplerden en önemlisi ise şık olmasıdır. Nasıl bir malzemeden yapılırsa yapılsın zengin ve gösterişli durur, asil durur, ayrıca temizliği çok kolaydır. Beyaz renk hiç bir zaman eskimeyen ve her zaman moda olan bir renktir. Mutfak dolabında beyaz renk kullanıldığı zaman diğer tamamlayıcı unsurların renklerine ve modellerine dikkat edilirse çok şık ve güzel bir mutfak oluşturulabilir. Beyaz mutfak dolabı ile uyumlu tezgahlar ile mutfak dolabının daha ön plana çıkması ve kendini göstermesi sağlanabilir.

Neden Beyaz Mutfak Dolabı

Neden beyaz mutfak dolabı diye düşününce pek çok neden vardır. Beyaz renkteki bir dolap kolay temizlenir, toz tutmaz, lekeyi çok kolay gösterdiği için temizlemesi de daha kolay olur. Sade ve temiz bir görünümü vardır, diğer aksesuarlar ve yer döşemeleri gibi ayrıntılarla kolay uyum sağlar. Her türlü seçeneğe açıktır, zorlayıcı değildir. Beyaz mutfak dolabı yaptırmaya karar verdiğinizde yer döşemesi ve tezgah rengine de çok kolay karar verebilirsiniz. Yerde mermer veya granit döşemeler seçerken tezgah renginde de bol seçeneğe sahip olabilirsiniz.

Beyaz Mutfak İçin Hangi Renk Tezgah Daha Şık Olur?

Beyaz mutfak için hangi renk tezgah daha şık olur? Beyaz dolap için beyaz tezgah oldukça tamamlayıcıdır, beyaz dolapların arasında ve siyah ankastreler ile uyumu açısından beyaz asil ve şık bir tezgah rengi olur. Tek renk olmasını istemeyen ve zıtlık arayanlar için siyah bir tezgahta seçilebilir ve gayet şık bir görüntü olur. Siyah ve beyaz her zaman için birbirini en iyi tamamlayan renklerdendir. Beyaz mutfak dolaplarında en çok kullanılan tezgah renkleri siyah ve beyazdır. Fakat bazı durumlarda farklı renk arayışları ve canlılık isteyenler olabilir bu kişiler istedikleri her rengi kullanabilirler. Kırmızı, krem, gri veya ahşap rengi tezgahlar da beyaz renkle uyum sağlayabilir. Özellikle ahşap rengi de beyaz bir mutfak içerisinde çok hoş durur.


Son 6 Blog Yazısı

Lake Mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?
Lake Mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?

Lake tarzı mutfak dolaplarını tercih etmelisiniz. Peki, Lake mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?

Tarih : 2.11.2017 13:45:15
Aydınlatmalar İle Güzelleştireceğiniz Mutfak Dolapları
Aydınlatmalar İle Güzelleştireceğiniz Mutfak Dolapları

Bu sebeple aydınlatmalar ile güzelleştireceğiniz mutfak dolapları içerisinde zevkinize...

Tarih : 2.11.2017 13:34:59
Amerikan Mutfak İçin Mutfak Dolap Modelleri
Amerikan Mutfak İçin Mutfak Dolap Modelleri

Amerikan mutfak dolap modelleri aynı zamanda yaşam alanı olan mutfaklarda en kritik konu.

Tarih : 2.11.2017 13:15:18
Mutfak Dolaplarının Dekorasyondaki Yeri
Mutfak Dolaplarının Dekorasyondaki Yeri

Yani mutfak dolaplarının dekorasyondaki yeri oldukça önemlidir. Özellikle küçük olan mutfaklarda mutfak dolabı sayesinde...

Tarih : 2.11.2017 13:10:09
Büyük Mutfaklar İçin Mutfak Dolap Modelleri
Büyük Mutfaklar İçin Mutfak Dolap Modelleri

Büyük mutfaklar için mutfak dolap modelleri, alan kısıtlaması olmamasından dolayı daha çok dolap barındıran modellerdir.

Tarih : 26.10.2017 16:33:55
Yeşil Mutfak Dolabı Modelleri
Yeşil Mutfak Dolabı Modelleri

Yeşil mutfak dolapları modelleri dizaynını açık renklerle dilediğiniz şekilde tatbik edebilirsiniz. Su yeşili mutfak dolabı modelleri...

Tarih : 23.10.2017 14:28:39

SON GÜNCELLEME TARİHİ : 13.09.2017 15:50:26
BU ÜRÜNÜ 698 KİŞİ İNCELEDİ