Ev dekorasyonlarında çok kullanılan bir tarz olan country tarzı, özellikle mutfaklarda ve yatak odalarında tercih edilen bir tarzdır. Country tarzı dekorasyonda genel olarak doğal renk tonları ve pastel renkler kullanılır, çiçek ve ağaç desenleri kullanılır, eski ve antik özellik taşıyan desenlerden faydalanılır. Geçmişi anımsatan desen ve modeller kullanılır, samimi bir tarz olan country tarzında sade ve şık bir ortam oluşturulur. Mutfağında sade, şık ve yaşanmışlık yaratmak isteyenler country tarzı mutfak dolap modelleri ile bu tarzı yakalayabilirler. Hem eski, hem yeni, samimi, sıcak ve şık bir mutfak için aranan tarz budur.

Country Tarzını Çok Seveceksiniz

Bu tarz dekorasyonda özellikle ahşap ön plandadır, ahşap malzemeler ve ahşap renkleri en çok kullanılan renkler ve malzemelerdir. Country tarzını çok seveceksiniz mobilyalarda, yer döşemesinde, tavanda ve diğer objelerde ahşap dokunuşlara çok yer verilir. Ahşap yanında ferforje ürünleri de çok kullanılır. Ferforje kullanılabilecek hemen her yerde değerlendirilebilir. Ahşap ve ferforje ürünlerin arasında krem, beyaz ve soft renklerle canlandırma yapılabilir. Bu renklerin birleşimi ile çok samimi ve sıcak mutfaklar yaratabilirsiniz. Mutfakta duvarlarda kullanacak olduğunuz pastel tonlarda bir boya ve ahşap bir mutfak dolabı birbirini gayet güzel tamamlayabilir.

Country Tarz İle Huzuru Yakalayın

Eskinin modernize edilerek günümüze yansıtıldığı bir tarz olan country tarz ile huzuru yakalayın, dekorasyonda kullanılan çiçek desenleri, pastel tonlar evin genelinde huzuru yakalamanıza olanak sağlar. Bu şekilde dekore edilmiş bir mutfağa girdiğinizde kendinizi dinlenmiş ve huzur içinde hissedersiniz. Doğanın mükemmel ve büyüleyici görünüşünü evinize taşıyan bu dekorasyon ile aynı zamanda huzuru da taşımış olursunuz.

Country Tarzı Mutfak Nasıl Yapılır?

Country tarzı mutfak nasıl yapılır? Bu tarz bir mutfak tasarlarken öncelikle ahşap bir mutfak dolabı olmalıdır, ahşap malzemeden oluşan ve ahşap desenli bir dolap olmalıdır. Ahşap rengini istemeyenler için açık renkler ve pastel tonlar kullanmak bir tercih olabilir, bazı bölümlerde çiçekli, ağaç dalları desenli veya küçük kareli kumaşlardan yararlanılabilir. Dolap kapaklarının bazılarında küçük çerçeveli ve camlı ayrıntılara yer verilebilir, açık raflar ve duvara asılı raflar kullanılabilir.


Son 6 Blog Yazısı

Lake Mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?
Lake Mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?

Lake tarzı mutfak dolaplarını tercih etmelisiniz. Peki, Lake mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?

Tarih : 2.11.2017 13:45:15
Aydınlatmalar İle Güzelleştireceğiniz Mutfak Dolapları
Aydınlatmalar İle Güzelleştireceğiniz Mutfak Dolapları

Bu sebeple aydınlatmalar ile güzelleştireceğiniz mutfak dolapları içerisinde zevkinize...

Tarih : 2.11.2017 13:34:59
Amerikan Mutfak İçin Mutfak Dolap Modelleri
Amerikan Mutfak İçin Mutfak Dolap Modelleri

Amerikan mutfak dolap modelleri aynı zamanda yaşam alanı olan mutfaklarda en kritik konu.

Tarih : 2.11.2017 13:15:18
Mutfak Dolaplarının Dekorasyondaki Yeri
Mutfak Dolaplarının Dekorasyondaki Yeri

Yani mutfak dolaplarının dekorasyondaki yeri oldukça önemlidir. Özellikle küçük olan mutfaklarda mutfak dolabı sayesinde...

Tarih : 2.11.2017 13:10:09
Büyük Mutfaklar İçin Mutfak Dolap Modelleri
Büyük Mutfaklar İçin Mutfak Dolap Modelleri

Büyük mutfaklar için mutfak dolap modelleri, alan kısıtlaması olmamasından dolayı daha çok dolap barındıran modellerdir.

Tarih : 26.10.2017 16:33:55
Yeşil Mutfak Dolabı Modelleri
Yeşil Mutfak Dolabı Modelleri

Yeşil mutfak dolapları modelleri dizaynını açık renklerle dilediğiniz şekilde tatbik edebilirsiniz. Su yeşili mutfak dolabı modelleri...

Tarih : 23.10.2017 14:28:39

SON GÜNCELLEME TARİHİ : 16.08.2017 16:43:25
BU ÜRÜNÜ 479 KİŞİ İNCELEDİ