Daha modern bir dekor için koyu mutfak dolapları ile mutfağınıza ağırlık katın. Koyu renk tonları ile ağır ve daha modern dolaplar ile dekorasyon ile farkı ortaya koyan çizgiler kendini göstermektedir. Mutfak dolabı seçiminde aydınlık tonlar yerine daha koyu ve pastel tonlar tercih edilmelidir. Pastel yoğunluğu ve ağırlığı içinde dekorasyon ayrıntılarına yer verilmelidir. Dekor amaçlı kullanılan dolap rafları ve tezgâh arası cam modelleri ile uyum yakalanmalıdır. Koyu lacivert, koyu kırmızı ve mürdüm tonları ile mutfak şıklığı yansıtılmaktadır. Yansıtılan dokunuşlar özellikle masa ve halı kombinleri ne uyum sağlamalıdır.

Mutfak Dekorunda Koyu Hakimiyeti

2017 mutfak dekoru da koyu hakimiyeti tonları ile dikkat çekmektedir. Koyu kahve ve siyahların yanında kırmızı ve bordo tonları da ağır bir duruş sergilemektedir. Daha şık ve daha klasik bir görünüm için daha pastelimsi tonlamalar kullanılmalıdır.

Mutfaklarda Ağırlık Nasıl Yakalanır?

Dolap ve mutfaklarda ağırlık nasıl yakalanır? Ağır tonlar kullanılarak daha klasik modellere yer verilmelidir. Dolaplarda göz alıcı ve daha ağır tonların kullanılması, mutfaklarda özel bir dokunuş yaratmaktadır. Dolap modeli ve renk seçimi ile yalın, duru ve daha ağır modeller tercih edilebilir. Farklı denemelerin yer aldığı şeftali tonlarında özellikle kahverengi dokunuşlara yer verilerek, daha kapalı tonlar tercih edilmektedir. Tahta görünümlü modellere daha fazla yer verilmektedir. Tahta görünümü ile eskitilmiş görünümler daha klasik görünümler sağlamaktadır. Ağır klasik ve eskitilmiş görünümler sayesinde daha modern görünümler yakalanır. Sade ve açık tonlar yerine tam tersi tercihler kullanılarak mutfaklarda farklı bir moda yakalanmaktadır. Dekorasyon kombinin yaparken halı, beyaz eşya ve masa uyumu yakalanarak tercihler yapılmaktadır. Göz alıcı parlaklığın yanında mat milyonlar kullanılmaktadır. Mat ve duru bir ton kullanılarak, daha fazla ağırlık göz önünde tutulmaktadır. Mat bir dokunuş ile kopkoyu mavilerin ve yeşillerin hakim olduğu bir ton yakalanarak, doğal görünümler elde edilmektedir. Doğal görünüm yanında daha klas bir duruş için tercih edilmektedir. Koyu tezgâhlara giden koyu dolap modelleri ile gösterişli bir ahenk yakalanmaktadır.


Son 6 Blog Yazısı

Lake Mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?
Lake Mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?

Lake tarzı mutfak dolaplarını tercih etmelisiniz. Peki, Lake mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?

Tarih : 2.11.2017 13:45:15
Aydınlatmalar İle Güzelleştireceğiniz Mutfak Dolapları
Aydınlatmalar İle Güzelleştireceğiniz Mutfak Dolapları

Bu sebeple aydınlatmalar ile güzelleştireceğiniz mutfak dolapları içerisinde zevkinize...

Tarih : 2.11.2017 13:34:59
Amerikan Mutfak İçin Mutfak Dolap Modelleri
Amerikan Mutfak İçin Mutfak Dolap Modelleri

Amerikan mutfak dolap modelleri aynı zamanda yaşam alanı olan mutfaklarda en kritik konu.

Tarih : 2.11.2017 13:15:18
Mutfak Dolaplarının Dekorasyondaki Yeri
Mutfak Dolaplarının Dekorasyondaki Yeri

Yani mutfak dolaplarının dekorasyondaki yeri oldukça önemlidir. Özellikle küçük olan mutfaklarda mutfak dolabı sayesinde...

Tarih : 2.11.2017 13:10:09
Büyük Mutfaklar İçin Mutfak Dolap Modelleri
Büyük Mutfaklar İçin Mutfak Dolap Modelleri

Büyük mutfaklar için mutfak dolap modelleri, alan kısıtlaması olmamasından dolayı daha çok dolap barındıran modellerdir.

Tarih : 26.10.2017 16:33:55
Yeşil Mutfak Dolabı Modelleri
Yeşil Mutfak Dolabı Modelleri

Yeşil mutfak dolapları modelleri dizaynını açık renklerle dilediğiniz şekilde tatbik edebilirsiniz. Su yeşili mutfak dolabı modelleri...

Tarih : 23.10.2017 14:28:39

SON GÜNCELLEME TARİHİ : 11.09.2017 16:09:44
BU ÜRÜNÜ 235 KİŞİ İNCELEDİ