Mutfak bir ev kadınının gün içerisinde en çok vaktini ayırdığı yerdir. Bu nedenle buradaki her şeyin düzenli ve güzel olmasını ister. Bir mutfağın görünümündeki en önemli unsur ise mobilyalardır. Seçilen tezgâh, yemek masası ve mutfak dolabı birbirini tamamlayıcı nitelikteki faktörlerdir. Bunların uyum içerisinde olması mutfağın göz alıcı hale gelmesini sağlar. Mutfaktaki raflar karışık bir görünüme sebep olur. Bunu önlemek için raflarınızı mutfak dolapları ile kapatın. Böylece daha düzgün bir görünüm elde edilir.

Mutfak Dolabı Seçmek

Ev dekorasyonu konusunda kendini geliştirmiş birçok insan ve bu konuda detaylı bilgi veren birçok yazı bulunmaktadır. Bunun sebebi 21. Yüzyılda her alanda estetik görünümün ön planda olmasıdır. Haliyle ev kadınları da mutfaklarının bu estetik algıya uyum sağlamasını ister. Ancak mutfak dolabı seçiminde sadece estetik görünüm ön planda değildir. Seçilen mutfak dolabının kalitesi, yapıldığı madde, fiyatı gibi konularda alıcılar için önemli noktalardır. Mutfak dolabı seçmek geri dönüşümü pahalı bir işlemdir. Bu sebeple başta alırken kaliteli almak gerekir. Mutfak dolabının yapımında ve kurulumunda çalışacak olan usta da yapılan işin kaliteli olması için önemlidir. Ustaya mutfaktaki eşyaların, prizlerin yerleri ve rafların ölçüleri doğru verilmelidir. Mutfak dolabının yapımından sonra bir sorunla karşılaşmamak için bu önemlidir. Eğer herhangi bir ek özellik istenmiyorsa ya da farklı bir tasarım düşünülmüyorsa hazır tasarlanmış mutfak dolaplarından seçilebilir. Birçok renk ve model mutfak dolapları farklı kalite ve fiyatlarla alıcılara sunulmaktadır.

Mutfak Dolabının Yapı Malzemesi

Mutfak dolabının yapı malzemesi en az görünüşü ve fiyatı kadar önemlidir. Mutfak dolaplarının yapımında birçok malzeme kullanılmaktadır. Bunlardan en tercih edileni PVC yani Membran kapaktır. Kaliteli olduğundan fiyatı da yüksektir. Görünüm ve sağlık açısından uygun olan bu kapak mutfak için en iyi dolap kapağı türüdür. Bunun dışında Akrilik kapak, Laminat kapak, Thermofoil kapak, Lake kapak çeşitleri bulunmaktadır. Thermofoil kapak Membran kapaktan daha esnek ve parlaktır. Lake kapak uzun yıllardır kullanılan ve yeri doldurulamayan bir kapak türüdür. En pahallı ve dayanıklı kapak Lake kapaktır.


Son 6 Blog Yazısı

Lake Mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?
Lake Mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?

Lake tarzı mutfak dolaplarını tercih etmelisiniz. Peki, Lake mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir?

Tarih : 2.11.2017 13:45:15
Aydınlatmalar İle Güzelleştireceğiniz Mutfak Dolapları
Aydınlatmalar İle Güzelleştireceğiniz Mutfak Dolapları

Bu sebeple aydınlatmalar ile güzelleştireceğiniz mutfak dolapları içerisinde zevkinize...

Tarih : 2.11.2017 13:34:59
Amerikan Mutfak İçin Mutfak Dolap Modelleri
Amerikan Mutfak İçin Mutfak Dolap Modelleri

Amerikan mutfak dolap modelleri aynı zamanda yaşam alanı olan mutfaklarda en kritik konu.

Tarih : 2.11.2017 13:15:18
Mutfak Dolaplarının Dekorasyondaki Yeri
Mutfak Dolaplarının Dekorasyondaki Yeri

Yani mutfak dolaplarının dekorasyondaki yeri oldukça önemlidir. Özellikle küçük olan mutfaklarda mutfak dolabı sayesinde...

Tarih : 2.11.2017 13:10:09
Büyük Mutfaklar İçin Mutfak Dolap Modelleri
Büyük Mutfaklar İçin Mutfak Dolap Modelleri

Büyük mutfaklar için mutfak dolap modelleri, alan kısıtlaması olmamasından dolayı daha çok dolap barındıran modellerdir.

Tarih : 26.10.2017 16:33:55
Yeşil Mutfak Dolabı Modelleri
Yeşil Mutfak Dolabı Modelleri

Yeşil mutfak dolapları modelleri dizaynını açık renklerle dilediğiniz şekilde tatbik edebilirsiniz. Su yeşili mutfak dolabı modelleri...

Tarih : 23.10.2017 14:28:39

SON GÜNCELLEME TARİHİ : 17.08.2017 15:25:36
BU ÜRÜNÜ 1100 KİŞİ İNCELEDİ